Festyny i imprezy "stacjonarne"

Jeśli szukacie kogoś, kto zorganizuje festyn w Waszym przedszkolu lub szkole – dobrze trafiliście! Oczywiście festyn z Tajemniczym Lasem nie będzie wyglądał tak, jak inne…


Początek roku szkolnego? Dzień Dziecka? Święto Nauczyciela? Czasem trzeba zrobić coś „na miejscu” – może dzieci małe, może impreza połączona z poczęstunkiem organizowanym przez Panie Kucharki, a może przyjeżdża Prezydent i ciężko go do lasu zabrać… ;-) Na szczęście, nie zawsze trzeba jechać do nas do lasu – czasem Tajemniczy Las może przyjechać do Was :-)

To, co zawsze męczyło nas na festynach dla dziec, to hałas, chaos i „mnóstwo atrakcji”, które po chwili zamiast bawić, zaczynają dzieci (zwłaszcza małe) po prostu męczyć. Dlatego my proponujemy coś innego – imprezę w jednym „klimacie”, podczas której występują jednocześnie wiele postaci, u których dzieci mają do wykonania mini zadania i misje. Dzięki temu cała grupa, choćby nie wiadomo jaka duża była, rozkłada się na wiele punktów i jednocześnie, nie wchodząc sobie w drogę, bawi się świetnie. Dzieci pochłonięte są swoimi zadaniami, opowieścią postaci, nie ma zatorów. Nikt „na hura!” nie leci do jednego dmuchanego zamku ;-) Co ważne, cały festyn ma wspólny temat, wspólną fabułę i jest swojego rodzaju dużą grą, do której celu dążą wszyscy uczestnicy. Może to być zdobycie pirackiego skarbu, zbadanie tajemnicy Obcej Planety lub odnalezienie berła królowej Krainy Czarów. Ważne jest to, że wysiłek wszystkich prowadzi do wspólnego celu!

Festyn możemy zorganizować u Was w przedszkolu lub w szkole – wystarczy nam trochę miejsca na Waszym placu zabaw. Możemy też przenieść go na sale i korytarze Waszego budynku. A możemy zorganizować go również na terenie Chatki Gołębiewo – dodatkową atrakcją jest wtedy otoczenie lasu i wspólne ognisko z kiełbaskami.

Szczególnie chętnie zapraszamy na takie imprezy dzieci z rodzicami. Tylko uważajcie – u nas rodzice nie będą tylko na doczepkę! Tyle samo zadań czeka i na nich – tylko oczywiście znacznie trudniejszych ;-)