Obozy, Zimowiska i Półkolonie

Latem – Strażnicy Sosnowych Wzgórz, zimą – Legendy Sosnowych Wzgórz. Wyjątkowe obozy, zimowiska i półkolonie w Tajemniczym Lesie, podczas których uczestnicy przygotowują i na koniec rozgrywają całodzienną grę terenową fantasy!


Półkolonie w Tajemniczym Lesie!

Zapraszamy na półkolonie w Tajemniczym Lesie! Mniej intensywne niż obozy i zimowiska, ale oczywiście w naszych „leśnych” klimatach :) Nie zabraknie ulubionej przez dzieci Kuźni, czyli „robienia mieczy” oraz nauki podstaw szermierki (tym razem bardziej pokazowo-pojedynkowej). Do tego dużo czasu w lesie: zarówno gry terenowe, jak i leśne warsztaty (nauka komunikacji alfabetem Morse’a, budowa leśnych chatek, podstawy pierwszej pomocy itp.). A na koniec tradycyjnie rozegramy terenową grę fabularną. Jaką? O tym zadecydują uczestnicy! Może wyruszymy w świat czarodziejów, może do feudalnej Japonii, a może udamy się do Odległej Galaktyki… :) Zobaczymy!

Czytaj więcej

Strażnicy Sosnowych Wzgórz – czwarty Obóz w Tajemniczym Lesie

Dzięki odwadze, mądrości i męstwie Sześciu Drużyn, zamach na życie Władcy Sosnowych Wzgórz został udaremniony. Władca został uleczony, zamachowiec wykryty, a przede wszystkim mieszkańcy krainy dowiedzieli się, kto za tym wszystkim stoi – Żelazne Pustkowia! Jednak niewiele więcej było wiadomo… Czym są Żelazne Pustkowia? Kto nimi rządzi? Jakie ma plany? I czy rzeczywiście po nieudanym zamachu armia Pustkowi dokona inwazji na Sosnowe Wzgórza? Już wkrótce mieszkańcy Wzgórz mieli znaleźć odpowiedzi na te pytania… Choć może słuszniej byłoby powiedzieć, że te odpowiedzi miały znaleźć mieszkańców?

Już po raz czwarty zapraszamy na Obóz w Tajemniczym Lesie, na którym wspólnie przygotujemy i na koniec rozegramy dwudniową Terenową Grę Fantasy. Obóz odbędzie się tradycyjnie w Stawiskach, głównie w terminie 30.07-11.08.2017 roku. Głównie, ponieważ starszych weteranów obozów Tajemniczego Lasu zapraszamy tydzień wcześniej, czyli już 23.07.2017. Będą mogli przyjechać na Sosnowe Wzgórza na całe 3 tygodnie, a podczas dwudniowej gry głównej na koniec obozu – wystąpić jako NPC, czyli Bohaterowie Niezależni (jeśli oczywiście będą mieli na to ochotę)!

Czytaj więcej

Legendy Wyspy Shikoku – trzecie Zimowisko w Tajemniczym Lesie

Sojusze ze stworami z Zaświatów nie popłacają – tę lekcję Klany Żywiołów zapamiętają na zawsze. Po drugiej Bitwie na Szarej Wydmie zapadł chwilowy rozejm – Klany opatrzyły rany, a stwory pochowały się w najciemniejszych zakamarkach wyspy. Pan Tokugawa, władca na zamku Białej Czapli liczy na to, że na Shikoku wreszcie zapanuje pokój… Jednak czy to rzeczywiście możliwe? Co zwiastują czerwone ognie pojawiające się ostatnio coraz częściej nad Górą Orła?

Zapraszamy na Zimowisko w Tajemniczym Lesie! Po raz trzeci powrócimy na wyspę Shikoku czyli do naszych ukochanych klimatów feudalnej Japonii!

Czytaj więcej

Strażnicy Sosnowych Wzgórz – trzeci Obóz w Tajemniczym Lesie

Kiedy Czarny Kamień został zniszczony, na Sosnowych Wzgórzach wreszcie zapanował pokój. Jednak na obliczu Władcy nie zagościł uśmiech. Wiedział, że jego czas się kończy i wiedział też, że nie ma nikogo, komu mógłby przekazać opiekę nad swoją krainą. A nade wszystko wiedział, że kruchy sojusz sześciu królestw może nie przetrwać w obliczu takiej pokusy, jaką jest władza nad Sosnowymi Wzgórzami…

Już po raz trzeci zapraszamy na Obóz w Tajemniczym Lesie, tym razem o 3 dni dłuższy :-) Z grą, która potrwa nie jeden, a dwa dni!
Ponownie wracamy do krainy Sosnowych Wzgórz. Czas Władcy Wzgórz powoli dobiega końca – czy nowy porządek wyłoni się z pokojowych rozmów, czy Sosnowe Wzgórza ogarnie wojna i chaos?

Czytaj więcej

Legendy Wyspy Shikoku – drugie Zimowisko w Tajemniczym Lesie

I kiedy Pan Tetsuo został pokonany, wydawało się, że droga do władzy nad wyspą Shikoku stoi otworem. Nic bardziej mylnego! Istoty z zaświatów tylko na to czekały! Uwolnione spod wpływu Strażnika Mieczy Shi zaczęły grasują na całej wyspie, a Pan Tokugawa, władca na zamku Białej Czapli mniej jeszcze panuje nad Shikoku, niż poprzednio. Czy Klany Żywiołów ponownie pomogą mu przejąć kontrolę nad Wyspą Zaświatów?

Zapraszamy na drugie Zimowisko w Tajemniczym Lesie! Ponownie powrócimy na wyspę Shikoku i zobaczymy co się na niej zmieniło w rok po pokonaniu Pana Tetsuo ;-) Czyli nasze ukochane klimaty feudalnej Japonii!

Czytaj więcej

Strażnicy Sosnowych Wzgórz – drugi Obóz Letni w Tajemniczym Lesie

A kiedy Władca Sosnowych Wzgórz został odczarowany i wszyscy myśleli, że pokój zapanuje między Czterema Królestwami, nowe nieszczęście spadło na Sosnowe Wzgórza. Niedawni przyjaciele odwrócili się od siebie, a kruchy sojusz zadrżał w posadach. I nie wiadomo już było kto zaufania godzien, a komu ufać nie wolno…

Po raz drugi zapraszamy na Obóz Letni w Tajemniczym Lesie :–) Ponieważ świat Sosnowych Wzgórz sprawdził się znakomicie, w tym roku będziemy kontynuować przygody w tej krainie. Myślicie, że wraz ze zdjęciem klątwy z Władcy Wzgórz zapanował pokój? Nic bardziej mylnego!

Czytaj więcej