Poznaj Drużynę Tajemniczego Lasu!

Mamy mnóstwo pomysłów, cały magazyn rekwizytów i ogromne doświadczenie :-) Jednak naszym kluczem do sukcesu są nasi ludzie. Drużyna Tajemniczego Lasu to osoby, które przede wszystkim lubią dzieci i mają z nimi świetny kontakt. Poznajcie ich!


Ela Czapiewska

Pomysłodawczyni, założycielka i dobra dusza Tajemniczego Lasu ;-)

To ona wpadła na pomysł, żeby z Tajemniczego Lasu zrobić firmę ;-) Najlepiej dogaduje się z wielkoludami (czyli rodzicami) i dziećmi. Potrafi nawet dogadać się z przedstawicielami firm, takich co chcą zorganizować jakąś imprezę dla dzieci. Jest duszą wszystkich czarodziejskich wydarzeń w Lesie. Potrafi rozmawiać ze zwierzętami i sprawuje władzę nad pogodą. To dzięki niej podczas Przygód w Tajemniczym Lesie zawsze świeci słońce!

Bartek Czapiewski

Współzałożyciel i dyrektor (najchętniej artystyczny) Tajemniczego Lasu

Zna wszystkie zakamarki w Tajemniczym Lesie. Wymyśla scenariusze, tworzy rekwizyty, szyje stroje. Przez niego z roku na rok Drużyna musi dźwigać coraz więcej gratów w plecakach ;-) Za młodu (w liceum) wraz ze znajomymi organizował terenowe gry fantasy, co później mądrzy ludzie nazwali LARPami. Po latach okazało się, że robił to jako jeden z pierwszych w Polsce :-)


Łukasz

Olmer z Dale, Przewodnik Drużyny Południa

Dowódca, który proste zadanie zapalenia świecy na grobie strzygi zmienił na najdłuższy Quest Wszechczasów ;-) Zwycięzca Bitwy Czterech Armii, podczas której jego drużyna stawiła czoła trzem pozostałym. Autor legendarnej misji „We wrogu Nowa Nadzieja” – jedynej, której po dziś dzień nikomu nie udało się ukończyć... ;-)

Ania

Kapitan Krwawa Mary. Specjalistka od najmłodszych gości Tajemniczego Lasu. Kocha maluchy, a maluchy kochają ją :-) Potrafi odczytywać płonące runy, uwarzyć niejeden eliksir i odpowiada za wszelkiego rodzaju wróżby i przepowiednie. Dzięki niej mamy również przychylność Wił z Tajemniczego Lasu. Ale nie dajcie się zwieść! Inne wcielenia nie są jej obce. Kapitan Krwawa Mary oraz Kapral Armata to także jej twarze.

Marcin

Jarl Vixtor, Przewodnik Drużyny Północy

Jarl Vixtor, Żelazna Ręka z Północy, wierny poddany króla Aegnora, Słońca Północy. Nazywany Watażką z Wichrowiska – jednego z najbardziej awanturniczych portów Północy. Twórca legendarnej Brygady „Śnieżynki” i formacji bojowej „Sopel” ;-)

Maurycy

Maurycy Półbrody, Dowódca Gwardii Sosnowych Wzgórz

Pochodzący z dalekich Puszcz Wschodu legendarny pierwszy dowódca Gwardii Sosnowych Wzgórz. Zginął bohaterską śmiercią w Zimowej Bitwie, uniemożliwiając inwazję hord Żelaznych Pustkowi. Już następnego roku powrócił w skórze Lorda Rattusa ;-) 

Szymon

Czarny charakter, człowiek-orkiestra ;-) Ma w Tajemniczym Lesie dożywotnio zagwarantowaną funkcję Dartha Stojanusa – Mistrza Ciemnej Strony Mocy. Poza tym, jeśli kiedyś w lesie spotkacie szturmowca Imperium, pirata Zgniłego Śledzia, wąpierza, Trolla-z-pod-Mostu, sarmackiego barbarzyńcę, wilkołaka, oficera Czerwonych, szpiega Dr Bluszcza albo utopca – możecie być pewni – to właśnie Szymon!

Kasia

Strażniczka Drzew, bliska przyjaciółka Krwawej Mary (niektórzy nawet twierdzą, że to jej siostra). Druga specjalistka od najmłodszych w Tajemniczym Lesie. Strażniczka Drzew i mistrzyni wróżenia z runów. Ma także ukończony kurs Biologii Obcoplanetarnej Trzeciego Stopnia. Przez cały rok miła, uśmiechnięta i opiekuńcza, ale...

Szymon

Za młodu jako pilot japońskich śmigłowców zwiadowczych wielokrotnie zestrzelony nad terytorium wroga, za każdym razem uratowany ;-) Potem wyrósł i na stałe obstawił trzy role: Gollum, pułkownik Grot i Licho znad Szarego Stawu – to on! A jak mu w duszy zagra, jest piratem, ninja, szturmowcem, goblinem, krasnoludem, elfem...

Monika

Trudno ją spotkać w lesie, bo większość czasu spędza na górnym piętrze Kuźni Tajemniczego Lasu. Wszystkie amulety, zdobienia różdżek i mieczy, malunki na tarczach – to ciężka praca i talent naszej Wiły :-)

Mateusz

Matiel z Port Hagen, Przewodnik Drużyny Wolnych Miast

Szef Straży Kapitańskiej Wolnych Miast. Dowódca oddziału interwencyjnego, składającego się ze skazańców, wyrzutków i szaleńców. W życiu kierujący się jedną, prostą zasadą: Jedni mają poglądy, inni interesy! ;-)

Julia

Medineshee, Strażniczka Wież Zachodu

Doświadczona harcerka i zawołana łuczniczka. Przewodniczka z najdłuższym stażem w Tajemniczym Lesie. Na urodzinach równie sprawnie doprowadzi do skarbu 6-letnich piratów, jak drużynę 12-letnich samurajów do zwycięstwa nad nędznym Lordem Tetsuo! Od 2016 roku jako Medineshee dowodzi Drużyną Zachodu na Sosnowych Wzgórzach.

Noriko

Magiczno-bojowo-pasterski pies rasy Sznaucer Olbrzym. Szkolony do pilnowania dzieci, zaganiania ich w jedno stado. Doskonale radzi sobie w walce z nawet najgroźniejszymi potworami... No, przynajmniej tak byśmy chcieli ;-)


Przyjaciele Tajemniczego Lasu

Przyjaciele Tajemniczego Lasu to grupa fantastycznych ludzi, która od czasu do czasu pomaga nam i swoimi talentami wzbogaca nasze imprezy. Dzięki nim jest u nas jeszcze fajniej :-D

Kasia Jackowska

Wiedźma Sadako

Etatowa Wiedźma Tajemniczego Lasu ;-) Najchętniej jest japońską Sadako, ale i afrykańską i ruską też nie pogardzi. Jej specjalnością są wróżby z kart i przede wszystkim... opowieści! Bo Kasia jest prawdziwym Opowiadaczem: wynajduje po świecie i opowiada bajki, baśnie, historie prawdziwe i zmyślone. Kasia jest również współpomysłodawcą i głównym spiritus movens Legend Sosnowych Wzgórz - obozów dla młodych twórców gier.

Ola

Lethuil Elve Miedziana

Latem – Lethuil Elve Miedziana – elfka i kapłanka drzew Sosnowych Wzgórz. Zimą – Akiko– duch wędrownej mniszki wyspy Shikoku. Lethuil wspomaga nas na obozach i zimowiskach, jako wyjątkowa postać, a śpiewa równie pięknie, co Sadako :-)

Gosia

Wiła znad Szarego Stawu

Dobra Dusza Tajemniczego Lasu od samego jego początku :-) Jedna z pierwszych Czarodziejek, Piratek i Wił. Zawsze obecna na Zaświatach w Tajemniczym Lesie.

Zosia

Wędrowna Czarodziejka

Wędrowna Czarodziejka z Sosnowych Wzgórz, która w mgnieniu oka potrafi zmienić front i dołączyć do Drużyny Mroku ;-) Swoją mroczną stronę duszy objawiła też jako Meduza na Achajskich Zaświatach w Tajemniczym Lesie :-)

Robert

Budō i Shodō Sensei

Nauczyciel 合気道 (Aikidō, japońskiej sztuki walki) i 書道 (Shodō, japońskiej kaligrafii). „Jedną nogą” na stałe w Japonii. Wspomaga nas na obozach i zimowiskach. Na jego zajęciach z kaligrafii przeżyliśmy prawdziwy szok – 20 dzieci przy jednym stole pracowało przez 2 godziny w absolutnej ciszy. Wyobrażacie to sobie? ;-)

Weronika

Pomarańczowa Kapłanka

Do dzisiaj nie wiemy, dlaczego Pomarańczowa Kapłanka ubiera się na niebiesko ;-) Wiemy z to, że jest mistrzynią gliny i wszystkich magicznych rzeczy, które z niej powstają: amuletów, talizmanów, totemów i artefaktów. W wyjątkowy sposób potrafi też wprowadzić dzieciaki w tajniki lepienia – warsztaty z nią, to zawsze ważny element obozów i zimowisk :-)


Pospolite Ruszenie Tajemniczego Lasu

Pospolite Ruszenie to osoby, które dawniej mogliście spotkać w Tajemniczym Lesie. To ludzie, którzy zrobili wiele dla naszych imprez, włożyli w nie swoje zaangażowanie, pomysłowość i uśmiech. Wszystkim im należą się brawa!

A dlaczego Pospolite Ruszenie? Bo chociaż zwykle są już zupełnie gdzie indziej i robią zupełnie inne rzeczy, to w momencie kryzysowym ciągle nas wspomagają. Chyba nas ciągle lubią :-)

Paweł

Specjalista od Dalekiego Wschodu. Wszystkie odcinki Naruto miał w małym palcu. Mistrz władania samurajskim mieczem i włócznią. Fanatyk ciężkiej broni białej, najlepiej perskiego pochodzenia ;-)

Konrad

Specjalista od barbarzyńców, żołnierzy i mutantów. Był głównym "złym" na pierwszych Słowiańskich Zaświatach w Tajemniczym Lesie w 2007 roku.

Maciek

Wódz plemienia Gotów, brat Radzim Gaudenty. Mistrz mapy, kompasu i leśnych wędrówek. Nie opuścił ani jednych Zaświatów w Tajemniczym Lesie :-)

Adam

Pierwszy Człowiek z Lasu w Tajemniczym Lesie, podpora każdej imprezy w pierwszych latach naszej działalności. Nie sposób wymienić wszystkich postaci z Lasu, w które