Poznaj Drużynę Tajemniczego Lasu!

Mamy mnóstwo pomysłów, cały magazyn rekwizytów i ogromne doświadczenie :-) Jednak naszym kluczem do sukcesu są nasi ludzie. Drużyna Tajemniczego Lasu to osoby, które przede wszystkim lubią dzieci i mają z nimi świetny kontakt. Poznajcie ich!


Ela Czapiewska

Pomysłodawczyni, założycielka i dobra dusza Tajemniczego Lasu ;-)

To ona wpadła na pomysł, żeby założyć z Tajemniczego Lasu zrobić firmę ;-) Najlepiej dogaduje się z wielkoludami (czyli rodzicami) i dziećmi. Potrafi nawet dogadać się z przedstawicielami firm, takich co chcą zorganizować jakąś imprezę dla dzieci. Jest duszą wszystkich czarodziejskich wydarzeń w Lesie. Potrafi rozmawiać ze zwierzętami i sprawuje władzę nad pogodą. To dzięki niej podczas Przygód w Tajemniczym Lesie zawsze świeci słońce!

Bartek Czapiewski

Współzałożyciel i dyrektor (najchętniej artystyczny) Tajemniczego Lasu

Zna wszystkie zakamarki w Tajemniczym Lesie. Wymyśla scenariusze, tworzy rekwizyty, szyje stroje. Przez niego z roku na rok Drużyna musi dźwigać coraz więcej gratów w plecakach ;-) Za młodu (w liceum) wraz ze znajomymi organizował terenowe gry fantasy, co później mądrzy ludzie nazwali LARPami. Po latach okazało się, że robił to jako jeden z pierwszych w Polsce :-)


Łukasz

Bosman Szczurzy Pysk, Przewodnik

Kiedyś najbardziej znany jako Leśne Licho, wesołe ale i często złośliwe. W końcu znudziło mu się siedzenie na drzewie, zlazł na dół i teraz przebiera się w mundur Kapitana Bomby, pasiaste wdzianko bosmana Szczurzego Pyska, kamuflaż Oficera Rebelii lub udaje Strażnika Strachów i Zmór 3-go Stopnia... Ale my i tak wiemy, że „on jest Licho!”

Ania

Kapitan Krwawa Mary, Przewodniczka

Specjalistka od najmłodszych gości Tajemniczego Lasu. Kocha maluchy, a maluchy kochają ją :-) Potrafi odczytywać płonące runy, uwarzyć niejeden eliksir i odpowiada za wszelkiego rodzaju wróżby i przepowiednie. Dzięki niej mamy również przychylność Wił z Tajemniczego Lasu. Ale nie dajcie się zwieść! Inne wcielenia nie są jej obce. Kapitan Krwawa Mary oraz Kapral Armata to także jej twarze.

Marcin

Jedi Vixtor, Przewodnik

Mistrz wiedzy o Gwiezdnych Wojnach. Wie kim był A'Sharad Hett. Wie co się działo na Kashyyyk na tysiąc lat przed powstaniem Republiki Galaktycznej. Wie jaka jest różnica między Togrutanami a Twi'lekami. Jeszcze na niczym nie udało nam się go zagiąć. Ale się nie poddajemy ;-)

Mateusz, zwany Maurycym Półbrodym

Maurycy Półbrody, Przewodnik

Ciężko go jednoznacznie zakwalifikować... Raz jest oficerem Rebelii, innym razem – Łowcą Głów. Raz jest pułkownikiem A.K., innym razem – sowieckim Szpiegiem. Raz – Thorinem Dębową Tarczą, innym razem – Goblinem z Morii... Ciężka sprawa ;-)

Szymon, zwany Darthem Stojanusem

Darth Stojanus, Człowiek z Lasu

Czarny charakter, człowiek-orkiestra ;-) Ma w Tajemniczym Lesie dożywotnio zagwarantowaną funkcję Dartha Stojanusa – Mistrza Ciemnej Strony Mocy. Poza tym, jeśli kiedyś w lesie spotkacie szturmowca Imperium, pirata Zgniłego Śledzia, wąpierza, Trolla-z-pod-Mostu, sarmackiego barbarzyńcę, wilkołaka, oficera Czerwonych, szpiega Dr Bluszcza albo utopca – możecie być pewni – to właśnie Szymon!

Kasia

Strażniczka Drzew, Człowiek z Lasu

Bliska przyjaciółka Krwawej Mary (niektórzy nawet twierdzą, że to jej siostra). Druga specjalistka od najmłodszych w Tajemniczym Lesie. Strażniczka Drzew i mistrzyni wróżenia z runów. Ma także ukończony kurs Biologii Obcoplanetarnej Trzeciego Stopnia. Przez cały rok miła, uśmiechnięta i opiekuńcza, ale...

Szymon

Licho znad Szarego Stawu, Człowiek z Lasu

Za młodu jako pilot japońskich śmigłowców zwiadowczych wielokrotnie zestrzelony nad terytorium wroga, za każdym razem uratowany ;-) Potem wyrósł i na stałe obstawił trzy role: Gollum, pułkownik Grot i Licho znad Szarego Stawu – to on! A jak mu w duszy zagra, jest piratem, ninja, szturmowcem, goblinem, krasnoludem, elfem...

Monika

Wiła z Sosnowych Wzgórz, Rezydentka Kuźni Tajemniczego Lasu

Trudno ją spotkać w lesie, bo większość czasu spędza na górnym piętrze Kuźni Tajemniczego Lasu. Wszystkie amulety, zdobienia różdżek i mieczy, malunki na tarczach – to ciężka praca i talent naszej Wiły :-)

Mateusz

Pirat Krzywa Gała, Człowiek z Lasu

Podczas urodzin w Tajemniczym Lesie najczęściej pojawia się jako Sławny Pirat Krzywa Gała. Skąd to imię? Ci, co razem z bosmanem Szczurzym Pyskiem szukali Brzytwy Czarnego Jack'a wiedzą doskonalne ;-) Jednak Mateusz ma też inne wcielenie – na Zimowisku w 2015 roku zabłysnął jako Lord Tetsuo, władca stworów wyspy Shikoku. On i jego naginata na długo pozostaną w pamięci samurajskich drużyn Cienistego Lasu, Dzikiego Płomienia i Wysokiej Fali ;-)

Julka

Yumiko, mistrzyni kyudo, Człowiek z Lasu

Doświadczona harcerka i zawołana łuczniczka. Na urodzinach głównie pomaga w opiece nad maluchami, ale słynie również z mniej miłych wcieleń. Gdy tylko Tajemniczy Las przenosi się do Japonii, Julka z ochotą przeistacza się w złośliwego Tengu, wodną Kappę, albo cokolwiek innego – byle złego ;-)

Noriko

Pies magiczno-bojowo-pasterski

Magiczny, bojowy pies rasy Sznaucer Olbrzym. Szkolony do pilnowania dzieci, zaganiania ich w jedno stado. Doskonale radzi sobie w walce z nawet najgroźniejszymi potworami... No, przynajmniej tak byśmy chcieli. Prawda jest taka, że Noriko ani nie jest specjalnie olbrzymia, ani groźna, ani szkolona do czegokolwiek. Za to kocha wszystkie dzieci, da się każdemu pogłaskać (z potworami na czele) i nie udało się jej jeszcze nigdy na nikogo nawet warknąć... Może dlatego dzieciaki ją tak uwielbiają? :-)


Przyjaciele Tajemniczego Lasu

Przyjaciele Tajemniczego Lasu to grupa fantastycznych ludzi, która od czasu do czasu pomaga nam i swoimi talentami wzbogaca nasze imprezy. Dzięki nim jest u nas jeszcze fajniej :-D

Kasia Jackowska

Wiedźma Sadako

Etatowa Wiedźma Tajemniczego Lasu ;-) Najchętniej jest japońską Sadako, ale i afrykańską i ruską też nie pogardzi. Jej specjalnością są wróżby z kart i przede wszystkim... opowieści! Bo Kasia jest prawdziwym Opowiadaczem: wynajduje po świecie i opowiada bajki, baśnie, historie prawdziwe i zmyślone.

Ola

Lethuil Elve Miedziana

Latem – Lethuil Elve Miedziana – elfka i kapłanka drzew Sosnowych Wzgórz. Zimą – Akiko– duch wędrownej mniszki wyspy Shikoku. Lethuil wspomaga nas na obozach i zimowiskach, jako wyjątkowa postać, a śpiewa równie pięknie, co Sadako :-)

Gosia

Wiła znad Szarego Stawu

Dobra Dusza Tajemniczego Lasu od samego jego początku :-) Jedna z pierwszych Czarodziejek, Piratek i Wił. Zawsze obecna na Zaświatach w Tajemniczym Lesie.

Zosia

Wędrowna Czarodziejka

Wędrowna Czarodziejka z Sosnowych Wzgórz, która w mgnieniu oka potrafi zmienić front i dołączyć do Drużyny Mroku ;-) Swoją mroczną stronę duszy objawiła też jako Meduza na Achajskich Zaświatach w Tajemniczym Lesie :-)

Robert

Budō i Shodō Sensei

Nauczyciel 合気道 (Aikidō, japońskiej sztuki walki) i 書道 (Shodō, japońskiej kaligrafii). „Jedną nogą” na stałe w Japonii. Wspomaga nas na obozach i zimowiskach. Na jego zajęciach z kaligrafii przeżyliśmy prawdziwy szok – 20 dzieci przy jednym stole pracowało przez 2 godziny w absolutnej ciszy. Wyobrażacie to sobie? ;-)

Weronika

Pomarańczowa Kapłanka

Do dzisiaj nie wiemy, dlaczego Pomarańczowa Kapłanka ubiera się na niebiesko ;-) Wiemy z to, że jest mistrzynią gliny i wszystkich magicznych rzeczy, które z niej powstają: amuletów, talizmanów, totemów i artefaktów. W wyjątkowy sposób potrafi też wprowadzić dzieciaki w tajniki lepienia – warsztaty z nią, to zawsze ważny element obozów i zimowisk :-)


Pospolite Ruszenie Tajemniczego Lasu

Pospolite Ruszenie to osoby, które dawniej mogliście spotkać w Tajemniczym Lesie. To ludzie, którzy zrobili wiele dla naszych imprez, włożyli w nie swoje zaangażowanie, pomysłowość i uśmiech. Wszystkim im należą się brawa!

A dlaczego Pospolite Ruszenie? Bo chociaż zwykle są już zupełnie gdzie indziej i robią zupełnie inne rzeczy, to w momencie kryzysowym ciągle nas wspomagają. Chyba nas ciągle lubią :-)

Paweł

Specjalista od Dalekiego Wschodu. Wszystkie odcinki Naruto miał w małym palcu. Mistrz władania samurajskim mieczem i włócznią. Fanatyk ciężkiej broni białej, najlepiej perskiego pochodzenia ;-)

Konrad

Specjalista od barbarzyńców, żołnierzy i mutantów. Był głównym "złym" na pierwszych Słowiańskich Zaświatach w Tajemniczym Lesie w 2007 roku.

Maciek

Wódz plemienia Gotów, brat Radzim Gaudenty. Mistrz mapy, kompasu i leśnych wędrówek. Nie opuścił ani jednych Zaświatów w Tajemniczym Lesie :-)

Adam

Pierwszy Człowiek z Lasu w Tajemniczym Lesie, podpora każdej imprezy w pierwszych latach naszej działalności. Nie sposób wymienić wszystkich postaci z Lasu, w które się wcielał, bo jest ich mnóstwo, a on je wszystkie ogarniał. Złoty człowiek :-)

Aga

Zawsze uwielbiała rubinki, diamenciki, monetki, kolczyki, pierścionki, koraliki i wszelkiego rodzaju pirackie świecidełka i błyskotki. Jeśli ją kiedyś spotkacie – lepiej pilnujcie swoich kieszeni! Dzięki niej dowiedzieliśmy się też, że Wietrzyce jesienią mają rude włosy :-)

Martyna i Konrad

Martyna i Konrad – zawsze razem ;-) Martyna – zapalona piratka oraz żołnierz. Obca Planeta to jej żywioł. I tak - to ona potrafi ziać ogniem :-) Konrad – nieoceniony na linii frontu. Naprawi każdy karabin, zamontuje ładunek wybuchowy na bazie wroga, złamie szyfry.

Mirela

Niby specjalistka od maluchów, ale miała też swoje twardsze wcielenia: AK-owska łączniczka, Cichociemna z Londynu, Strażniczka Strachów i Zmór, Przewodniczka Klanu Tygrysa... :-)