Legendy Sosnowych Wzgórz
– obóz dla młodych twórców gier
w Tajemniczym Lesie

Porzućcie pewność siebie, którzy tu wchodzicie – bo wkraczacie do świata, który stworzyły Wasze dzieci...


Po fantastycznych doświadczeniach z zeszłego roku, kiedy to kilkanaścioro weteranów obozowych podczas gry finałowej zostało Postaciami Niezależnymi i brawurowo zagrało swoje role, postanowiliśmy, że czas na poważne zadania! Zapraszamy starsze dzieci / młodzież na obóz, w trakcie którego wspólnie stworzymy grę, prawdziwego LARP’a dla dorosłych – rodziców i innych zaproszonych gości. Grę od początku do końca wymyślą i przeprowadzą uczestnicy obozu. Nie będziemy tracić czasu na zabawę w walki i turnieje. Wymyślimy za to świat, scenariusz, akcję, zadania i własne postacie – od podstaw, ze wszystkimi szczegółami.

Pracę nad tworzeniem postaci i odgrywaniem ich poprowadzi Katarzyna Jackowska-Enemuo, opowiadaczka i muzykantka, czyli dobrze znana niektórym z Was Stara Wiedźma z Sosnowych Wzgórz. Zaś profesjonalnego wsparcia przy tworzeniu świata, rekwizytów, szczegółów akcji i zadań dostarczy ekipa Tajemniczego Lasu. Wspólnie będziemy prowadzić codziennie (grupowo i indywidualnie) gry i zabawy teatralne oraz zajęcia uruchamiające wyobraźnię i umiejętność opowiadania historii, a także improwizacji. Będziemy obmyślać spójny świat, intrygi i questy.

A na koniec zaprosimy Was – rodziców i opiekunów – do stworzonego przez nas świata. Czyli po raz pierwszy w historii obozów w Tajemniczym Lesie, będziecie mogli przyjechać i zagrać w taką grę, jaka dotychczas była dostępna tylko dla Waszych dzieci. Gra odbędzie się w sobotę, 11 sierpnia. Warunkiem uczestnictwa w grze jest posiadanie stroju i… wyobraźni! – resztę zapewniamy my i Wasze dzieci. Zobaczymy, jak sobie poradzicie! ;-)

Choć podczas obozu będziemy się głównie skupiać na stworzeniu finałowej gry, nie zabraknie oczywiście i innych atrakcji: gier terenowych, opowieści, kąpieli w jeziorze, ognisk i niekończących się rozgrywek Mafii ;-) … i wszystkiego tego, co nam jeszcze fajnego przyjdzie do głowy. A to wszystko w otoczeniu pięknych lasów pod okiem doświadczonych animatorów Drużyny Tajemniczego Lasu.

 

Legendy... i Strażnicy Sosnowych Wzgórz?

Obóz Legendy Sosnowych Wzgórz przeznaczony jest dla starszych uczestników w wieku od 12 lat, jeśli jednak Waszym dzieciom podoba się bycie „pół-organizatorami” zapraszamy je również na obóz Strażnicy Sosnowych Wzgórz do Drużyny Weteranów. Zadaniem Weteranów będzie wcielenie się podczas gry głównej dla dzieci w Bohaterów Niezależnych, czyli graczy znających scenariusz i odgrywających wyjątkowe, ważniejsze role. Podczas całego obozu zaś drużyna ta będzie pomagać w szlifowaniu scenariusza gry i przygotowań do niej. Do tego również będą jej dotyczyć inne zasady – większe wyzwania, ale i mniej obozowej kindersztuby. Tak, będzie można grać w Mafię do nocy, choć porządek w pokojach będzie musiał być ;-). Pomysł z Weteranami przetestowaliśmy w zeszłym roku i wyszło fantastycznie – bycie starszymi uczestnikami ma swoje niezaprzeczalne zalety :-)

Obóz „Legendy Sosnowych Wzgórz” kończy się w sobotę 11.08.2018 wieczornym ogniskiem z rodzicami. Jednak ci uczestnicy, którzy będą brać udział również w obozie „Strażnicy…” zostają z nami także w niedzielę – by spokojnie odespać wrażenia z poprzedniego dnia i wspólnie przywitać młodszych Strażników Sosnowych Wzgórz ;-)

Informacje i zapisy:

Termin: 4-11/12.08.2018

Miejsce: Hotel Garczyn, 8 km od Kościerzyny, położony w środku pięknego lasu nad Jeziorem Garczyn

Cena:
– obóz „Legendy…”: 1 400 zł
– obóz „Legendy…” + „Strażnicy…” (3 tygodnie): 3 350 zł

Kontakt:
Bartosz Czapiewski: 507 086 105

Zarezerwuj miejsce!