Strażnicy Sosnowych Wzgórz 2019
– Obóz Letni
w Tajemniczym Lesie

Okruchy Magii, ocalałe z Sosnowych Wzgórz, znalazły nowy dom na Dzikim Pograniczu. Dzięki odwadze, przebiegłości i dyplomacji Strażników, udało się w tej dzikiej krainie zaprowadzić pokój. Zwaśnione ze sobą trzy plemiona: wiedźmie Zgromadzenie, dziki klan Dulaman i Zakon Słońca, podpisały traktat i zobowiązały się do dbania o pozostałości mocy Sosnowych Wzgórz. Jednak utrzymać zgodę i pokój nie jest łatwo, a do przypomnienia sobie starych zatargów i wywołania waśni wystarczy czasem tylko iskra...


Zapraszamy na szósty już Obóz w Tajemniczym Lesie i dalszą część przygód Strażników Sosnowych Wzgórz. Tradycyjnie wspólnie przygotujemy i na koniec rozegramy dwudniową Terenową Grę Fantasy. Tak, jak w zeszłym roku Obóz odbędzie się w Garczynie koło Kościerzyny. Nowe miejsce sprawdziło się świetnie, jednocześnie tchnęło nowy oddech w dalszą część przygód bohaterów z Sosnowych Wzgórz :-)

Choć głównym wydarzeniem obozu zawsze jest kończąca go gra główna, to jej elementy pojawią się już od samego początku. W ramach swoich Drużyn, uczestnicy odwiedzą wiele ciekawych miejsc, w których będziemy robić wiele ciekawych rzeczy:

  • Skryptorium, czyli wymyślimy i stworzymy postaci w które wcielą się uczestnicy obozu
  • Amfiteatr, czyli nauczymy się nasze wymyślone postaci odgrywać
  • Kuźnia, czyli zaprojektujemy i zrobimy bezpieczną broń
  • Arena, czyli nauczymy się podstaw szermierki
  • Wieża Magów, czyli stworzymy monety, czary, magiczne przedmioty…
  • Budowa Pogranicza, czyli zbudujemy nowe Miejsca w nowej Krainie na wzór naszej poprzedniej Wioski Sosnowych Wzgórz

… a na koniec zobaczymy, jak wymyślona i przygotowana przez nas wszystkich gra sprawdza się NA ŻYWO! Czyli rozegramy dwudniową grę Strażnicy Sosnowych Wzgórz VI ;-)

Poza tym:

  • GRY TERENOWE: wojna klanów, bunkry, podchody, świetlik…
  • LEŚNE WARSZTATY: nauka rozpalania ogniska, budowy szałasu, posługiwania się mapą i kompasem…
  • KĄPIELE W JEZIORZE, MAFIA, BAŚNIE, OGNISKA

… i wszystko to, co nam jeszcze fajnego przyjdzie do głowy :-) A to wszystko w otoczeniu pięknych lasów pod okiem doświadczonych animatorów Drużyny Tajemniczego Lasu.

 

Wiek uczestników

Obóz generalnie przeznaczony jest dla dzieci w wieku 9-12 lat, ale…

Dla dzieci najmłodszych (7-8 lat) mamy specjalną Drużynę Leśnych Elfów Wschodu. Podczas gry będzie ona występować jako gospodarze Krainy, z właściwymi dla gospodarzy ułatwieniami i prostszymi questami do wykonania. Podczas całego obozu zaś drużyny tej będą dotyczyć inne zasady – mniej intensywnych zadań (w tym mniej chodzenia) i więcej odpoczynku ;-)

Starszych uczestników (13+ lat) zapraszamy z kolei do Drużyny Weteranów. Ich zadaniem z kolei będzie wcielenie się podczas gry głównej w Bohaterów Niezależnych, czyli graczy znających scenariusz i odgrywających wyjątkowe, ważniejsze role. Podczas całego obozu zaś drużyna ta będzie pomagać w szlifowaniu scenariusza gry i przygotowań do niej. Do tego również będą jej dotyczyć inne zasady – większe wyzwania, ale i mniej obozowej kindersztuby. Tak, będzie można grać w Mafię do nocy, choć porządek w pokojach będzie musiał być ;-). Weteranów gościmy na obozach już od lat i sprawdza się to fantastycznie – bycie starszymi uczestnikami ma swoje niezaprzeczalne zalety :-)

Oczywiście starszych zapraszamy również (i przede wszystkim) na obóz larpowo-teatralny odbywający się wcześniej – w dniach 22.07-3.08.2019. Na nim uczestnicy będą mogli się nauczyć, jak samemu zorganizować grę, i podczas którego na koniec wspólnie z uczestnikami przygotowujemy i rozegramy grę terenową dla rodziców: Legendy Sosnowych Wzgórz

Informacje i zapisy:

Termin: 4-16.08.2019

Miejsce: Hotel Garczyn, 8 km od Kościerzyny, położony w środku pięknego lasu nad Jeziorem Garczyn

Wiek uczestników: od 7 lat do… ?

Cena:
– obóz „Strażnicy…”: 2 150 zł
– obóz „Legendy…” + „Strażnicy…” (4 tygodnie): 4 100 zł

Kontakt:
Bartosz Czapiewski: 507 086 105
Elżbieta Czapiewska: 502 758 808

Zarezerwuj miejsce!