Strażnicy Sosnowych Wzgórz 2021
– Obóz w Tajemniczym Lesie

Zaraza rzuciła mroczny cień na Dzikie Pogranicze. Po trudnym śledztwie bohaterom udało się w końcu nie tylko zdusić chorobę, ale nawet odnaleźć winnych jej rozprzestrzeniania. Jednak brak zgody między drużynami i mieszkańcami krainy sprawił, że winny magiczny Triumwirat zdołał uciec przed karzącą ręką sprawiedliwości. Czy mroczni magowie powrócą? Czy bohaterów czekają zupełnie inne przeciwności? A może wreszcie nastąpi czas, gdy Dzikie Pogranicze zazna wreszcie spokoju?


Zapraszamy na ósmy już Obóz w Tajemniczym Lesie i dalszą część przygód Strażników Sosnowych Wzgórz. Tradycyjnie wspólnie przygotujemy i na koniec rozegramy dwudniową Terenową Grę Fantasy. Tak, jak w zeszłym roku Obóz odbędzie się w Garczynie koło Kościerzyny

Choć głównym wydarzeniem obozu zawsze jest kończąca go gra główna, to jej elementy pojawią się już od samego początku. W ramach swoich Drużyn, uczestnicy odwiedzą wiele ciekawych miejsc, w których będziemy robić wiele ciekawych rzeczy:

  • Skryptorium, czyli wymyślimy i stworzymy postaci w które wcielą się uczestnicy obozu
  • Amfiteatr, czyli nauczymy się nasze wymyślone postaci odgrywać
  • Kuźnia, czyli zaprojektujemy i zrobimy bezpieczną broń
  • Arena, czyli nauczymy się podstaw szermierki
  • Wieża Magów, czyli stworzymy monety, czary, magiczne przedmioty…
  • Budowa Pogranicza, czyli wzbogacimy naszą krainę o nowe, własnoręcznie zbudowane Miejsca 

… a na koniec zobaczymy, jak wymyślona i przygotowana przez nas wszystkich gra sprawdza się NA ŻYWO! Czyli rozegramy dwudniową grę Strażnicy Sosnowych Wzgórz VIII ;-)

Poza tym:

  • GRY TERENOWE: wojna klanów, bunkry, podchody, świetlik…
  • LEŚNE WARSZTATY: nauka rozpalania ogniska, budowy szałasu, posługiwania się mapą i kompasem…
  • KĄPIELE W JEZIORZE, MAFIA, BAŚNIE, OGNISKA

… i wszystko to, co nam jeszcze fajnego przyjdzie do głowy :-) A to wszystko w otoczeniu pięknych lasów pod okiem doświadczonych animatorów Drużyny Tajemniczego Lasu.

 

Wiek uczestników

Obóz generalnie przeznaczony jest dla dzieci w wieku 9-12 lat, ale… starszych uczestników (13+ lat) zapraszamy z kolei do Drużyny Weteranów. Ich zadaniem z kolei będzie wcielenie się podczas gry głównej w Bohaterów Niezależnych, czyli graczy znających scenariusz i odgrywających wyjątkowe, ważniejsze role. Podczas całego obozu zaś drużyna ta będzie pomagać w szlifowaniu scenariusza gry i przygotowań do niej. Do tego również będą jej dotyczyć inne zasady – większe wyzwania, ale i mniej obozowej kindersztuby. Tak, będzie można grać w Mafię do nocy, choć porządek w pokojach będzie musiał być ;-). Weteranów gościmy na obozach już od lat i sprawdza się to fantastycznie – bycie starszymi uczestnikami ma swoje niezaprzeczalne zalety :-)

Oczywiście starszych zapraszamy również (i przede wszystkim) na obóz larpowo-teatralny odbywający się wcześniej – w dniach 2-16.08.2021. Na nim uczestnicy będą mogli się nauczyć, jak samemu zorganizować grę, i podczas którego na koniec wspólnie z uczestnikami przygotowujemy i rozegramy grę terenową dla rodziców: Legendy Sosnowych Wzgórz

Informacje i zapisy:

Termin: 19-30.07.2021

Miejsce: Hotel Garczyn, 8 km od Kościerzyny, położony w środku pięknego lasu nad Jeziorem Garczyn

Wiek uczestników: od 9 lat do… ?

Cena:
– obóz „Strażnicy…”: 2 300 zł
– obóz „Strażnicy…” + „Legendy…” (4 tygodnie): 4 800 zł

Przy płatnościach za obozy honorujemy Polski Bon Turystyczny

Kontakt:
Bartosz Czapiewski: 507 086 105
Elżbieta Czapiewska: 502 758 808

Zarezerwuj miejsce!