Legendy Sosnowych Wzgórz 2023
– obóz dla młodych twórców gier

Porzućcie pewność siebie, którzy tu wchodzicie – bo wkraczacie do świata, który stworzyły Wasze dzieci...


Po raz szósty zapraszamy starsze dzieci / młodzież na obóz, w trakcie którego wspólnie stworzymy grę, prawdziwego LARP’a dla dorosłych – rodziców i innych zaproszonych gości. Czym uczestnicy zaskoczą ich w tym roku? Zobaczymy już w sierpniu! ;-) 

Grę tradycyjnie od początku do końca wymyślą i przeprowadzą uczestnicy obozu. Nie będziemy tracić czasu na zabawę w walki i turnieje. Wymyślimy za to świat, scenariusz, akcję, zadania i własne postacie – od podstaw, ze wszystkimi szczegółami.

Pracę nad tworzeniem postaci i odgrywaniem ich poprowadzi tradycyjnie Katarzyna Jackowska-Enemuo, opowiadaczka i muzykantka, czyli dobrze znana wszystkim Stara Wiedźma z Sosnowych Wzgórz. Zaś profesjonalnego wsparcia przy tworzeniu świata, rekwizytów, szczegółów akcji i zadań dostarczy Drużyna Tajemniczego Lasu. Wspólnie będziemy prowadzić codziennie (grupowo i indywidualnie) gry i zabawy teatralne oraz zajęcia uruchamiające wyobraźnię i umiejętność opowiadania historii, a także improwizacji. Będziemy obmyślać spójny świat, intrygi i questy.

A na koniec zaprosimy Was – rodziców i opiekunów – do stworzonego przez nas świata. Czyli po raz kolejny (lub dla niektórych po raz pierwszy) będziecie mogli przyjechać i zagrać w taką grę, jaka dotychczas była dostępna tylko dla Waszych dzieci. Gra odbędzie się w sobotę, 19 sierpnia 2023. Warunkiem uczestnictwa w grze jest posiadanie stroju i… wyobraźni! – resztę zapewniamy my i Wasze dzieci. Zobaczymy, jak sobie poradzicie! ;-)

Choć podczas obozu będziemy się głównie skupiać na stworzeniu finałowej gry, nie zabraknie oczywiście i innych atrakcji: gier terenowych, opowieści, kąpieli w jeziorze, ognisk i niekończących się rozgrywek Mafii ;-) … i wszystkiego tego, co nam jeszcze fajnego przyjdzie do głowy. A to wszystko w otoczeniu pięknych lasów pod okiem doświadczonych animatorów Drużyny Tajemniczego Lasu.

Legendy... i Strażnicy Sosnowych Wzgórz?

Obóz Legendy Sosnowych Wzgórz przeznaczony jest dla starszych uczestników w wieku od 13 lat wzwyż, jeśli jednak Waszym dzieciom podoba się bycie „pół-organizatorami” zapraszamy je również na obóz Strażnicy Sosnowych Wzgórz do Drużyny Weteranów. Zadaniem Weteranów będzie wcielenie się podczas gry głównej dla dzieci w Bohaterów Niezależnych, czyli graczy znających scenariusz i odgrywających wyjątkowe, ważniejsze role. Podczas całego obozu zaś drużyna ta będzie pomagać w tworzeniu i szlifowaniu scenariusza gry oraz przygotowań do niej. Do tego również będą jej dotyczyć inne zasady – większe wyzwania, ale i mniej obozowej kindersztuby. Tak, będzie można grać w Mafię do nocy, choć porządek w pokojach będzie musiał być ;-). Weteranów gościmy na obozach już od lat i sprawdza się to fantastycznie – bycie starszymi uczestnikami ma swoje niezaprzeczalne zalety :-)

Informacje i zapisy:

Termin: 7-21.08.2023

Miejsce: Hotel Garczyn, 8 km od Kościerzyny, położony w środku pięknego lasu nad Jeziorem Garczyn

Wiek uczestników: 13–18 lat

Cena:
– obóz „Legendy…”: 3 600 zł
– obóz „Legendy…” + „Strażnicy…” (2 turnusy): 6 400 zł

Kontakt:
Bartosz Czapiewski: 507 086 105
Elżbieta Czapiewska: 502 758 808

Zarezerwuj miejsce!

Zobacz film z Legend 2019!