Strażnicy Sosnowych Wzgórz 2023
– X Obóz w Tajemniczym Lesie

Dla Dzikiego Pogranicza nastał czas pokoju, a kraina i jej mieszkańcy mogli wreszcie zacząć rozwijać się pod mądrymi rządami Namiestniczki. Gdy po roku nieobecności Bohaterowie ponownie zjawili się u bram Ostatniej Przystani, zrobili to tym razem nie po to, by wojować z najeźdźcami, czy wykrywać mroczne spiski. Tym razem zjawili się po to, by po prostu świętować w gronie przyjaciół.
Niestety pokój nigdy nie trwa wiecznie. Gdy podczas Turnieju o Czempiona Dzikiego Pogranicza pojawił się nieśmiertelny Czarny Rycerz, do wszystkich dotarło, że zło nigdy nie składa broni. I choć po długich zmaganiach Drużyny wspólnie pokonały potężnego przeciwnika, wszyscy zrozumieli, że był on tylko zapowiedzią nadchodzącej prawdziwej grozy. Najgorsze było jednak to, że nikt z bohaterów nie miał pojęcia, czym ta groza będzie naprawdę. Według ostatnich słów Czarnego Rycerza – miało się to wyjaśnić rok później. Czyli już wkrótce...


Zapraszamy na dziesiąty (jubileuszowy!) Obóz w Tajemniczym Lesie i dalszą część przygód Strażników Sosnowych Wzgórz. Tradycyjnie wspólnie przygotujemy i na koniec rozegramy dwudniową Terenową Grę Fantasy. Tak, jak w poprzednich latach Obóz odbędzie się w Garczynie koło Kościerzyny

Choć głównym wydarzeniem obozu zawsze jest kończąca go gra główna, to jej elementy pojawią się już od samego początku. W ramach swoich Drużyn, uczestnicy odwiedzą wiele ciekawych miejsc, w których będziemy robić wiele ciekawych rzeczy:

  • Skryptorium, czyli wymyślimy i stworzymy postaci w które wcielą się uczestnicy obozu
  • Amfiteatr, czyli nauczymy się nasze wymyślone postaci odgrywać
  • Kuźnia, czyli zaprojektujemy i zrobimy bezpieczną broń
  • Arena, czyli nauczymy się podstaw szermierki
  • Wieża Magów, czyli stworzymy monety, czary, magiczne przedmioty…
  • Budowa Pogranicza, czyli wzbogacimy naszą krainę o nowe, własnoręcznie zbudowane Miejsca 

… a na koniec zobaczymy, jak wymyślona i przygotowana przez nas wszystkich gra sprawdza się NA ŻYWO! Czyli rozegramy jubileuszową dwudniową grę Strażnicy Sosnowych Wzgórz X ;-)

Poza tym:

  • GRY TERENOWE: wojna klanów, bunkry, podchody, świetlik…
  • LEŚNE WARSZTATY: nauka rozpalania ogniska, budowy szałasu, posługiwania się mapą i kompasem…
  • KĄPIELE W JEZIORZE, MAFIA, BAŚNIE, OGNISKA

… i wszystko to, co nam jeszcze fajnego przyjdzie do głowy :-) A to wszystko w otoczeniu pięknych lasów pod okiem doświadczonych animatorów Drużyny Tajemniczego Lasu.

Wiek uczestników

Obóz generalnie przeznaczony jest dla dzieci w wieku 9-12 lat, ale… starszych uczestników z poprzednich lat (w wieku 13+) zapraszamy do Drużyny Weteranów. Ich zadaniem będzie przede wszystkim wcielenie się podczas gry głównej w Bohaterów Niezależnych, czyli graczy znających scenariusz i odgrywających wyjątkowe, ważniejsze role. Podczas całego obozu zaś drużyna ta będzie pomagać w szlifowaniu scenariusza gry i przygotowań do niej. Do tego również będą jej dotyczyć inne zasady – większe wyzwania, ale i mniej obozowej kindersztuby. Tak, będzie można grać w Mafię do nocy, choć porządek w pokojach będzie musiał być ;-). Weteranów gościmy na obozach już od lat i sprawdza się to fantastycznie – bycie starszymi uczestnikami ma swoje niezaprzeczalne zalety :-)

Oczywiście starszych zapraszamy również (i przede wszystkim) na obóz larpowo-teatralny odbywający się wcześniej – w dniach 7-21.08.2023. Na nim uczestnicy będą mogli się nauczyć, jak samemu zorganizować grę, i podczas którego na koniec wspólnie z uczestnikami przygotowujemy i rozegramy grę terenową dla rodziców: Legendy Sosnowych Wzgórz.

Informacje i zapisy:

Termin: 24.07-4.08.2023

Miejsce: Hotel Garczyn, 8 km od Kościerzyny, położony w środku pięknego lasu nad Jeziorem Garczyn

Wiek uczestników: od 9 lat do… ?

Cena:
– obóz „Strażnicy…”: 3 000 zł
– obóz „Strażnicy…” + „Legendy…” (2 turnusy): 6 400 zł

Kontakt:
Bartosz Czapiewski: 507 086 105
Elżbieta Czapiewska: 502 758 808

Zarezerwuj miejsce!