Zima Włóczykijów 2024, czyli leśne włóczęgi w zimowej odsłonie


Zapraszamy na Wędrówki Włóczykijów, czyli leśne włóczęgi z nutką bushcraftu w zimowej odsłonie

Wędrówki Włóczykijów to spotkania bez przebieranek i bez larpów, za to z dużą ilością czasu spędzoną na leśnych wędrówkach. A podczas nich trochę nauki o rzeczach, które kiedyś wydawały się oczywiste, a w dzisiejszych czasach już nie tak bardzo – między innymi:

  • co warto mieć zawsze przy sobie / w plecaku (nie tylko w lesie!)
  • jak zbudować schronienie w lesie (takie, w którym można rzeczywiście się przespać, nawet w czasie deszczu)
  • jak czytać mapę
  • jak rozpalić ognisko
  • jak używać noża, siekierki itp, czyli podstawy tzw. bushcraft’u

Wszystko na leśnych szlakach i ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Bo chcemy też przy okazji pokazać Wam, jak piękne miejsca mamy w Trójmieście tuż za progiem. Dlatego miejsce zbiórki będzie zawsze pod lasem, ale każdego dnia w innym miejscu.

Jeśli masz ochotę spędzić ciekaw czas w dobrym towarzystwie z dala od komputerów – zapraszamy! :-)

Uwaga 1! Liczba miejsc ograniczona!

Uwaga 2! Impreza odbędzie się przy minimalnej liczbie dzieci = 15.

Uwaga 3! Nie jest to impreza survivalowa, ale będziemy chodzić do lasu w różną pogodę. Będziemy robić również inne rzeczy, przez wielu uważane za niewygodne ;-) Dlatego przed zapisaniem się – prosimy o uważne przestudiowanie zasad poniżej!

Informacje i zapisy:

Terminy:

  • wtorek, 30.01.2024
  • czwartek, 1.02.2024
  • wtorek, 6.02.2024
  • czwartek, 8.02.2024

Godziny: 9:00-16:00

Miejsce: lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Wiek uczestników: 8/9 – 15 lat

Cena: 120 zł / dzień

Kontakt:
Bartosz Czapiewski: 507 086 105

Zarezerwuj miejsce!

Zima Włóczykijów – ważne informacje!

1. Ubiór. Uczestnicy przychodzą na zajęcia odpowiednio ubrani:
– nieprzemakalne buty do długiego chodzenia
– wysokie skarpetki (nie stopki)
– długie nieprzemakalne spodnie (bez wyjątku)
– czapka i rękawiczki
– nieprzemakalna kurtka
… ogólnie ubiór „na cebulę”.
UWAGA! Nieodpowiedni ubiór nie będzie powodem do powrotu z uczestnikiem wcześniej z zajęć (np. po przemoczeniu na deszczu). Dramatycznie nieodpowiedni ubiór może być powodem odmówienia przyjęcia uczestnika na zajęcia (bez zwrotu pieniędzy).

2. Plecak. Każdy uczestnik ma obowiązek posiadać plecak (nie torbę/chlebak/siatkę). W plecaku musi znajdować się:
dodatkowa bluza
czapka, rękawiczki i ciepłe skarpety na zmianę
bidon(y) z wodą (minimum 1,5 litra, patrz punkt 3)
jedzenie (patrz punkt 4)
łyżka i kubek
– „terenowy” nóż, czyli taki którym np. da się pokroić chleb, zaostrzyć patyk itp. Jeśli nóż jest składany, ostrze musi być z blokadą.

3. Woda. Każdy uczestnik w plecaku posiada minimum 1,5 litra wody (może być podzielona na dowolną liczbę bidonów/butelek. Woda będzie służyć do picia i ew. gotowania. Moglibyśmy codziennie kupować wodę, ale po co produkować plastik, skoro można co rano butelki uzupełnić w domu? :)

4. Jedzenie. Jedzenie (kanapki) uczestnicy zabierają z domu. Jeśli będziemy planowali jakieś gotowanie (np. kiełbaski) – damy znać odpowiednio wcześniej.

5. Marsz. Wędrówki Włóczykijów są spotkaniami wędrownymi (jak sama nazwa wskazuje). Poza przerwami na posiłki i naukę leśnych umiejętności – chodzimy. Ok. 10 km dziennie, z plecakiem, który ważyć może pewnie ok. 5 kg. Pamiętaj – jeśli Twoje dziecko nie lubi chodzić – nie będzie zadowolone ;-)

6. Pogoda. „Zła pogoda” nie jest dla nas wymówką – idziemy nawet gdy pada. Wędrówki odwołujemy w przypadku tragicznej pogody (np. burza, zamieć).

7. Plan dnia – miejsca oraz godziny zbiórek i odbioru uczestników. Wędrówki Włóczykijów będą odbywać się głównie w Lasach Oliwskich i Sopockich, ale…
a. spotykamy się o 9:00 pod lasem, każdego dnia w innym miejscu,
b. w lesie spędzamy około 5 godzin i około 14:00 lądujemy na Przymorzu,
c. od 14:00 do 16:00 mamy „świetlicę” w szkole CHSM – tam odpoczywamy i gramy w planszówki – i w tych godzinach można odbierać dzieci.

8. Wędrówki nie są półkoloniami. Podczas zajęć dzieci są pod naszą opieką i podczas ich trwania obowiązują zasady i przepisy, które mają zastosowanie podczas naszych standardowych imprez (patrz punkt 9).

9. Przysłanie dziecka na Wędrówkę jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu dostępnego na stronie: www.tajemniczylas.pl/regulamin.