Legendy Sosnowych Wzgórz – Królestwo Północy!
Czwarte Zimowisko
w Tajemniczym Lesie

Czy zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się poza granicami Sosnowych Wzgórz zimą? Dokąd zmierzają kupieckie karawany Wolnych Miast? O czym szumią rozległe puszcze Królestwa Wschodu? Jakich szlaków szukają klany Królestwa Północy? Czego wypatrują strażnicy z wysokich wież w Królestwie Zachodu? Przed kim bronią granic rycerze Królestwa Południa? Teraz macie okazję zgłębić te tajemnice! Zapraszamy na pierwszą odsłonę Legend Sosnowych Wzgórz – zimowisk, na których możesz poznać i przeżyć historie dziejące się w krainach otaczających Sosnowe Wzgórza! Na pierwszy ogień – wyprawa do Królestwa Północy!


Zapraszamy na Zimowisko w Tajemniczym Lesie! Po latach spędzonych na magicznej japońskiej wyspie Shikoku, przenosimy się do naszego własnego, od czterech lat wymyślanego wraz z dziećmi świata, czyli świata Sosnowych Wzgórz. W tym roku otwieramy nowy rozdział w historii naszych zimowych wyjazdów: każde zimowisko będzie dotyczyło innej krainy. Zaczynamy od przygody w Królestwie Północy, za rok odwiedzimy inną krainę – może Wolne Miasta, może Wschód… zobaczymy! Gra, która zakończy zimowisko każdego roku odciśnie się w jakiś sposób na fabule głównej gry na obozie letnim. W jaki sposób? To zależy tylko od Was – uczestników!

Byliście już na naszych obozach letnich? Przyjedźcie, by wziąć udział w tworzeniu historii przyległych krain. Nie byliście na naszych obozach? Nic nie szkodzi! Jeśli kochacie fantasy (w szczególności w stylu mistrza Tolkiena), albo klimaty w stylu szkockich Highlanderów lub skandynawskich Wikingów – to zimowisko jest właśnie dla Was!

Tradycyjnie na zimowisku wspólnie przygotujemy Terenową Grę Fantasy w klimacie (wikingowego) fantasy!
… czyli:

  • wymyślimy i stworzymy postacie (podobne do obozowych, chociaż z „północnym” charakterem), w które podczas gry wcielą się uczestnicy zimowiska
  • zrobimy bezpieczną broń
  • nauczymy się podstaw szermierki
  • nauczymy się Runów, czyli oficjalnego alfabetu Sosnowych Wzgórz
  • stworzymy monety, czary, magiczne przedmioty

… a na koniec zobaczymy, jak wymyślona i przygotowana przez nas gra sprawdza się NA ŻYWO! Czyli rozegramy całodzienną grę Legendy Sosnowych Wzgórz :-)

Poza tym:

  • GRY TERENOWE: wojna klanów, bunkry, podchody, świetlik…
  • GRY I ZABAWY NA ŚNIEGU – o ile cokolwiek napada ;-)
  • MAFIA (w wersji fantasy), WIKIŃSKIE BAŚNIE, OGNISKA

… i wszystko to, co nam jeszcze fajnego przyjdzie do głowy :-)

A to wszystko w otoczeniu pięknych lasów Wyspy Sobieszewskiej pod okiem doświadczonych animatorów Drużyny Tajemniczego Lasu :-)

Informacje i zapisy:


Termin: 4-10.02.2018

Miejsce: Hotel Orle w Sobieszewie, położony w sosnowym lesie 100 m od morza. Sosny, wydmy, morze i… (w przeciwieństwie do wakacji letnich) żadnych turystów ;-)

Koszt: 1 200 zł

Kontakt: Bartosz Czapiewski: 507 086 105

Zarezerwuj miejsce!