Wycieczki jednodniowe i kilkugodzinne

1-dniowe lub kilkugodzinne wyjścia do lasu. Bajkowe lub historyczne, albo po prostu leśne. Szukacie pomysłu na wyjście ze szkoły? Zobaczcie co czeka na Was Tajemniczym Lesie!


Nie macie czasu na kilkudniowy wyjazd? A może dla Waszych uczniów jeszcze za wcześnie na noc poza domem? A może szukacie pomysłu na kilkugodzinne wyjście ze szkoły? Dzień Dziecka, Dzień Nauczyciela, egzaminy, remont… Każdy powód jest dobry, żeby iść z dziećmi do lasu :-)

Do lasu możemy pójść z dziećmi na chwilę (2-3 godziny), ale możemy też zapuścić się w niego na cały dzień. Przy dłużej trwających imprezach, możemy w środku trwania imprezy zrobić ognisko, a potem dalej kontynuować zabawę. Możemy też całą imprezę zakończyć po zmroku – dzieciaki uwielbiają przygody z latarkami. Możliwości jest mnóstwo!

Dlaczego do lasu? Pomijając świetną zabawę, wyjście do lasu jest okazją, żeby klasa spędziła wspólnie czas, wspólnie przeżyła przygodę, wspólnie czegoś się nauczyła. Okazją by pooddychać świeżym powietrzem, choć trochę się wyszaleć, odpocząć nie tylko od szkolnych ławek, ale przede wszystkim od telewizorów, komputerów, tabletów i telefonów. Byliście już 7 razy w teatrze, 11 razy w muzeum i 16 razy w kinie? Teraz zapraszamy do lasu! ;-)

Leśne Przygody – szkoła podstawowa

Idealny sposób na spędzenie fajnego czasu dla młodszych i trochę starszych dzieci. Podczas imprezy przenosimy się „do innego świata”, a jej uczestnicy wcielają się w groźnych piratów, mądrych czarodziejów, odważnych rycerzy, nieustraszonych zwiadowców Republiki… Leśne Przygody, to nie tylko impreza „tematyczna” – to przygoda, której dzieci stają się rzeczywistą częścią!

Leśna Przygoda zawsze ma charakter wspólnej wyprawy, której celem jest zdobycie skarbu, pokonanie groźnego przeciwnika, uratowanie kogoś… a osiągnięcie tego celu jest wspólnym wysiłkiem wszystkich uczestników. Tak więc poza dobrą zabawą, Leśne Przygody to także integracja klasy i nauka współdziałania. Bo cóż lepiej integruje, niż wspólny cel, który można osiągnąć tylko razem?

W jakim klimacie możemy przygotować dla Waszej klasy imprezę? Zobaczcie tutaj – jest w czym wybierać!

Historyczne Leśne Przygody – szkoła podstawowa

Jaka jest różnica między Przygodami Historycznymi, a Leśnymi Przygodami? Taka, że uczestnicy oprócz takiej samej dobrej zabawy jak podczas Leśnych Przygód mają okazję dowiedzieć czegoś więcej o prawdziwej historii. Scenariusze tworzymy w oparciu o historyczne fakty i umiejscawiamy je w kulturze i realiach wybranej epoki. Przy okazji dobrej zabawy, dzieci mają okazję dowiedzieć się czegoś o zamierzchłych czasach…

Dla młodszych polecamy scenariusze bardziej „bajkowe” – imprezy oparte na Legendach Arturiańskich lub tych o Robinie Hoodzie. Starsi świetnie odnajdą się wcielając się w rzymskich legionistów podczas wyprawy nad Bałtyk lub w czasie wyprawy do kraju Prusów za czasów Bolesława Chrobrego. Dla najstarszych polecamy imprezy dziejące się w czasach II Wojny Światowej – dużo poważniejsze i wymagające.

Przygody Historyczne są doskonałym uzupełnieniem szkolnych lekcji – warto wybrać scenariusz z epoki, którą uczniowie właśnie „przerabiają” w szkole. Zapewniamy, że oceny na klasówkach będą z tego materiału będą dużo wyższe! ;-)

Listę wszystkich scenariuszy historycznych znajdziecie tutaj – zapraszamy!

Podchody i gry terenowe – szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum

Jeśli Wasi uczniowie „wyrośli z przebieranek” (a raczej tak przynajmniej twierdzą), a chcą spędzić aktywnie czas w lesie – mamy pomysł i dla nich! Zapraszamy na gry terenowe lub podchody, w których nacisk położony jest na integrację i rozwijanie umiejętności współpracy w zespole. A może wolicie leśne warsztaty: praca z mapą, nauka pierwszej pomocy, budowanie leśnych schronień, postawy tzw. bushcraftu? Las, świeże powietrze i żadnych tabletów i telefonów. A może całą imprezę zakończyć po zmroku przy ognisku? Trochę po harcersku, ale jednocześnie na luzie ;-) Zapraszamy!

PS. Jeśli uważacie, że fajnie by było, żeby Wasi uczniowie nauczyli się kilku „leśnych” (i nie tylko) umiejętności – koniecznie rzućcie też okiem na nasze Leśne Warsztaty!