Czas Próby – terenowe imprezy partyzanckie dla dzieci i rodziców

„Czas Próby” to cykl terenowych imprez historycznych przeznaczonych dla dzieci i rodziców, które przenoszą uczestników w czasy II Wojny Światowej. Ich ideą jest ciekawie spędzony czas na świeżym powietrzu wraz z rodziną połączony ze spotkaniem z historią i wychowaniem patriotycznym. Takim bardziej w stylu harcerskim, niż stadionowym ;) Imprezami tymi chcemy też upamiętnić ludzi – żołnierzy i cywilów, którzy często oddali wszystko co mieli – dla Polski – wolnej ojczyzny, w której mamy szczęście żyć w tej chwili.


„Czas Próby – Rekrutacja” – pierwsza partyzancka impreza dla dzieci i rodziców, 2017 r.

Czołem!
Jak na pewno słyszałeś, 4 stycznia b.r. Armia Czerwona przekroczyła na Wołyniu granicę polsko-radziecką. 12 stycznia 1944 wszedł w życie rozkaz 126 generała Bora, rozpoczynający „Akcję Burza”. Podczas niej nasi żołnierze mają wesprzeć Sowietów w walce z Niemcami tak, by Stalin nie miał żadnych wątpliwości, że nie wkroczył do bezbronnego, niczyjego kraju, ale do wciąż walczącej Polski, która nie podda się żadnemu okupantowi!
Chociaż armia sowiecka jeszcze daleko od Pomorza, również u nas trwają przygotowania do akcji. Płk Piorun, komendant Okręgu Pomorze AK, wydał rozkaz mobilizacji oraz rekrutacji do oddziałów leśnych, również na terenie Inspektoratu Gdańsk Wolne Miasto. To nasza szansa! Udało mi się znaleźć kontakt do osoby, która może nas wprowadzić do oddziału. Oczywiście oficerowie nie biorą byle kogo, ale wierzę, że poradzimy sobie z wyzwaniami rekrutacji bez problemu. Jeśli ciągle pragniesz pójść do lasu – zostaw wiadomość tam, gdzie zawsze.
Niech żyje wolna Polska!
Franek
PS. Spal ten list zaraz po przeczytaniu!

Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy na pierwszą odsłonę cyklu „Czas Próby” – terenowych imprez partyzanckich dla dzieci i rodziców. Nosiliśmy się z tym pomysłem od lat – wreszcie się udało! :) Planujemy, by imprezy te odbywały się co roku, w marcu, nawiązując do Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Pierwsza odsłona – 25.03.2017 w Lasach Oliwskich!