Strażnicy Sosnowych Wzgórz
– piąty Obóz Letni
w Tajemniczym Lesie

Dzięki złożonej na czas Magicznej Układance, Sosnowe Wzgórza przetrwały napór oddziałów z Żelaznych Pustkowi. Dramatyczna bitwa, którą stoczono w Wiosce przeszła do historii i stała się ulubionym tematem pieśni bardów we wszystkich Królestwach. Jednak poza przysporzeniem chwały jej uczestnikom, bitwa uzmysłowiła im również, że nie można w nieskończoność bronić się w jednym miejscu, a rozwiązania problemu najeźdźców trzeba szukać gdzieś indziej. Po długiej i burzliwej naradzie, drużyny Strażników Sosnowych Wzgórz wyruszyły na północny-wschód, na dzikie pogranicze Królestwa Ludzi Północy i Elfich Puszcz Wschodu...


Zapraszamy na piąty Obóz w Tajemniczym Lesie i dalszą (choć już zupełnie inną) część przygód Strażników Sosnowych Wzgórz. Tradycyjnie wspólnie przygotujemy i na koniec rozegramy dwudniową Terenową Grę Fantasy. Zmieniamy jednak miejsce (choć nie przenosimy się daleko) – Obóz odbędzie się w Garczynie koło Kościerzyny. Zmieniamy miejsce nie tylko „logistycznie” – dalsza część przygód naszych bohaterów również przeniesie się z Sosnowych Wzgórz do zupełnie nowej krainy. Nie liczcie więc na kolejne ratowanie Wioski – nowe miejsce, to zupełnie nowa Przygoda! :-)

Choć głównym wydarzeniem obozu zawsze jest kończąca go gra główna, to jej elementy pojawią się już od samego początku. W ramach swoich Drużyn, uczestnicy odwiedzą wiele ciekawych miejsc, w których będziemy robić wiele ciekawych rzeczy:

  • Skryptorium, czyli wymyślimy i stworzymy postaci w które wcielą się uczestnicy obozu
  • Amfiteatr, czyli nauczymy się nasze wymyślone postaci odgrywać
  • Kuźnia, czyli zaprojektujemy i zrobimy bezpieczną broń
  • Arena, czyli nauczymy się podstaw szermierki
  • Wieża Magów, czyli stworzymy monety, czary, magiczne przedmioty…
  • Budowa Pogranicza, czyli zbudujemy nowe Miejsca w nowej Krainie na wzór naszej poprzedniej Wioski Sosnowych Wzgórz

… a na koniec zobaczymy, jak wymyślona i przygotowana przez nas wszystkich gra sprawdza się NA ŻYWO! Czyli rozegramy dwudniową grę Strażnicy Sosnowych Wzgórz V ;-)

Poza tym:

  • GRY TERENOWE: wojna klanów, bunkry, podchody, świetlik…
  • LEŚNE WARSZTATY: nauka rozpalania ogniska, budowy szałasu, posługiwania się mapą i kompasem…
  • KĄPIELE W JEZIORZE, MAFIA, BAŚNIE, OGNISKA

… i wszystko to, co nam jeszcze fajnego przyjdzie do głowy :-) A to wszystko w otoczeniu pięknych lasów pod okiem doświadczonych animatorów Drużyny Tajemniczego Lasu.

 

Wiek uczestników

Obóz generalnie przeznaczony jest dla dzieci w wieku 9-12 lat, ale…

Dla dzieci najmłodszych (7-8 lat) przygotowaliśmy specjalną Drużynę Leśnych Elfów Wschodu. Podczas gry będzie ona występować jako gospodarze Krainy, z właściwymi dla gospodarzy ułatwieniami i prostszymi questami do wykonania. Podczas całego obozu zaś drużyny tej będą dotyczyć inne zasady – mniej intensywnych zadań (w tym mniej chodzenia) i więcej odpoczynku ;-)

Starszych uczestników (13+ lat) zapraszamy z kolei do Drużyny Weteranów. Ich zadaniem z kolei będzie wcielenie się podczas gry głównej w Bohaterów Niezależnych, czyli graczy znających scenariusz i odgrywających wyjątkowe, ważniejsze role. Podczas całego obozu zaś drużyna ta będzie pomagać w szlifowaniu scenariusza gry i przygotowań do niej. Do tego również będą jej dotyczyć inne zasady – większe wyzwania, ale i mniej obozowej kindersztuby. Tak, będzie można grać w Mafię do nocy, choć porządek w pokojach będzie musiał być ;-). Pomysł z Weteranami przetestowaliśmy w zeszłym roku i wyszło fantastycznie – bycie starszymi uczestnikami ma swoje niezaprzeczalne zalety :-)

Oczywiście starszych zapraszamy również (i przede wszystkim) na obóz larpowo-teatralny odbywający się wcześniej – w dniach 4-11.08.2018. Na nim uczestnicy będą mogli się nauczyć, jak samemu zorganizować grę, i podczas którego na koniec wspólnie z uczestnikami przygotowujemy i rozegramy grę terenową dla rodziców: Legendy Sosnowych Wzgórz

Informacje i zapisy:

Termin: 12.08-24.08.2018

Miejsce: Hotel Garczyn, 8 km od Kościerzyny, położony w środku pięknego lasu nad Jeziorem Garczyn

Cena:
– obóz „Strażnicy…”: 2 100 zł
– obóz „Legendy…” + „Strażnicy…” (dla starszych, 3 tygodnie): 3 350 zł

Kontakt:
Bartosz Czapiewski: 507 086 105

Zarezerwuj miejsce!