Strażnicy Sosnowych Wzgórz 2020
– Obóz Letni
w Tajemniczym Lesie

Czy przeszłość ma znaczenie? Czy wystarczy tylko żyć "tu i teraz"? Czy pokój i dostatek to jedyne, o co warto dbać? Okazuje się, że niekoniecznie – o czym przekonali się na własnej skórze Strażnicy... Gdy Cienie niespodziewanie pojawiły się na Pograniczu, poszukując wspomnień z dawno zapomnianej krainy, jego mieszkańcy musieli szybko przypomnieć sobie historię Sosnowych Wzgórz. Tworząc Magiczną Kronikę w ostatniej chwili zdołali przywrócić Cieniom pamięć i zdrowe zmysły. Czy jednak jeden Artefakt – choćby i najpotężniejszy – wystarczy, by Strażnicy znów zaznali spokoju?


Zapraszamy na siódmy już Obóz w Tajemniczym Lesie i dalszą część przygód Strażników Sosnowych Wzgórz. Tradycyjnie wspólnie przygotujemy i na koniec rozegramy dwudniową Terenową Grę Fantasy. Tak, jak w zeszłym roku Obóz odbędzie się w Garczynie koło Kościerzyny

Choć głównym wydarzeniem obozu zawsze jest kończąca go gra główna, to jej elementy pojawią się już od samego początku. W ramach swoich Drużyn, uczestnicy odwiedzą wiele ciekawych miejsc, w których będziemy robić wiele ciekawych rzeczy:

  • Skryptorium, czyli wymyślimy i stworzymy postaci w które wcielą się uczestnicy obozu
  • Amfiteatr, czyli nauczymy się nasze wymyślone postaci odgrywać
  • Kuźnia, czyli zaprojektujemy i zrobimy bezpieczną broń
  • Arena, czyli nauczymy się podstaw szermierki
  • Wieża Magów, czyli stworzymy monety, czary, magiczne przedmioty…
  • Budowa Pogranicza, czyli zbudujemy nowe Miejsca w nowej Krainie na wzór naszej poprzedniej Wioski Sosnowych Wzgórz

… a na koniec zobaczymy, jak wymyślona i przygotowana przez nas wszystkich gra sprawdza się NA ŻYWO! Czyli rozegramy dwudniową grę Strażnicy Sosnowych Wzgórz VII ;-)

Poza tym:

  • GRY TERENOWE: wojna klanów, bunkry, podchody, świetlik…
  • LEŚNE WARSZTATY: nauka rozpalania ogniska, budowy szałasu, posługiwania się mapą i kompasem…
  • KĄPIELE W JEZIORZE, MAFIA, BAŚNIE, OGNISKA

… i wszystko to, co nam jeszcze fajnego przyjdzie do głowy :-) A to wszystko w otoczeniu pięknych lasów pod okiem doświadczonych animatorów Drużyny Tajemniczego Lasu.

 

Wiek uczestników

Obóz generalnie przeznaczony jest dla dzieci w wieku 9-12 lat, ale…

Dla dzieci najmłodszych (7-8 lat) mamy specjalną Drużynę Leśnych Elfów Wschodu. Podczas gry będzie ona występować jako gospodarze Krainy, z właściwymi dla gospodarzy ułatwieniami i prostszymi questami do wykonania. Podczas całego obozu zaś drużyny tej będą dotyczyć inne zasady – mniej intensywnych zadań (w tym mniej chodzenia) i więcej odpoczynku ;-)

Starszych uczestników (13+ lat) zapraszamy z kolei do Drużyny Weteranów. Ich zadaniem z kolei będzie wcielenie się podczas gry głównej w Bohaterów Niezależnych, czyli graczy znających scenariusz i odgrywających wyjątkowe, ważniejsze role. Podczas całego obozu zaś drużyna ta będzie pomagać w szlifowaniu scenariusza gry i przygotowań do niej. Do tego również będą jej dotyczyć inne zasady – większe wyzwania, ale i mniej obozowej kindersztuby. Tak, będzie można grać w Mafię do nocy, choć porządek w pokojach będzie musiał być ;-). Weteranów gościmy na obozach już od lat i sprawdza się to fantastycznie – bycie starszymi uczestnikami ma swoje niezaprzeczalne zalety :-)

Oczywiście starszych zapraszamy również (i przede wszystkim) na obóz larpowo-teatralny odbywający się wcześniej – w dniach 10-22.08.2020. Na nim uczestnicy będą mogli się nauczyć, jak samemu zorganizować grę, i podczas którego na koniec wspólnie z uczestnikami przygotowujemy i rozegramy grę terenową dla rodziców: Legendy Sosnowych Wzgórz

Informacje i zapisy:

Termin: 27.07-8.08.2020

Miejsce: Hotel Garczyn, 8 km od Kościerzyny, położony w środku pięknego lasu nad Jeziorem Garczyn

Wiek uczestników: od 7 lat do… ?

Cena:
– obóz „Strażnicy…”: 2 200 zł
– obóz „Strażnicy…” + „Legendy…” (4 tygodnie): 4 300 zł

Kontakt:
Bartosz Czapiewski: 507 086 105
Elżbieta Czapiewska: 502 758 808

Zarezerwuj miejsce!